SEVGİLİ ARKADAŞLARIM;

Sadık Başkanımızın başkanlık görevini bırakmasıyla birlikte, derneğimiz yönetim kurulu başkanlığını devralarak,  zorlu ve onurlu bir yolculuğa başladım.

Başkanlığımın hemen ardından yaşadığımız seçimle birlikte kaleme aldığım ilk yazı seçim değerlendirmesi ağırlıklıydı ve aynı zamanda basın bildirisiydi.

Fakat bir de kendi aramızda selamlaşmak gerektiğini düşünerek, bu mektubu  yazıyorum.

2 dönemden beridir yönetim kurulu üyesi ve saymanı olarak dernek yönetiminde aktif olmakla birlikte, yeni sıfatımın beni çok heyecanlandırdığını itiraf etmeliyim.

DEGİAD’a,  faaliyetlerinin en yoğun olduğu günlerde, hem de inşaatın hakkından gelinmeye çalışıldığı dönemde başkanlık edecek olmanın güçlüğünü,  şüphesiz DEGİAD Ailesinin her dönemde başkanlarına verdiği sonsuz destek hafifletmektedir.

Ben de başkanlığımın duyulduğu ilk andan itibaren gelen tebrik telefon ve ziyaretleriyle, bu sonsuz ve kuvvetli desteği esirmeyeceğinizi bir kez daha gördüm.

Hele kurucu başkanımızdan ve diğer başkanlarımızdan gelen mesajlar çok anlamlıydı.

Bunun için ayrı ayrı hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Bu teveccühlere ve bu desteklere layık olmaya çalışacağıma söz veriyorum.

Seçim sonrası mesajımın satır aralarındaki vurgularımdan da anlamış olmalısınız ki, demokrat-insanların sevgili-kuvvetli-hür-korkusuz olduğu-barışın egemen olacağı yönetim anlayışı- üretenin de çalışanın da refah içinde olacağı yönetim şekli- laik yaşam biçimi karşısındaki tüm tehditlere  inatla karşı duracak çizgideyim. Aslında bu duruş,  geleneksel DEGİAD çizgisidir aynı zamanda. Bu sebeple ortak değerlerimiz için seviyeli-barışcıl  yapıcı eleştirilerde derneğimizin adını sıklıkla duymaya devam edeceksiniz.

Aynı zamanda DEGİAD’ın ilk kadın başkanı olarak, doğamda mevcut olan hümanist duygularla , başkanlıkta ayrı bir tarzım olacağına inanıyorum.

Birlikte yorulmadan koşmak üzere başladığımız yolda, Allah bizleri mahcup etmesin diyorum.

Hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

Melek SÖZKESEN

Yön.Krl.Bşk.