3

 

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) üyeleri geleneksel 19 Mayıs Gençlik Kokteyli’nde buluştu.

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD), geleneksel 19 Mayıs Gençlik Kokteyli’ni Moods Cafe’de gerçekleştirdi.

Kokteylde, DEGİAD ailesine yeni katılanlara da Başkan Melek Sözkesen tarafından Sn.HÜSEYİN CAN POLAT’a, Sn.EBRU SÜRÜ’ye,Sn.MUSTAFA BÜYÜKTARAKCI’ya, Sn.AHMET SÖNMEZ’e, Sn.ÖZLEM KÖSEOĞLU’na, Sn.MEHMET AKA’ya, Sn.HASAN CAN ÇALGIR’a, Sn.YUNUS EMRE ASIĞ’a, Sn.EMİN MERT TURGUT’a, Sn.TUNCAY KIYAK’a, Sn.ASIM DEVECİ’ye, Sn.ARİF BALKANAY’ya,Sn.ALİ ACAR’a, Sn.OKAN YILDIRIM’a, Sn.AYDIN GÜREL’e, Sn.OKAN OĞUZ’a, Sn.NESLİŞAH ÖZDEMİR’e,Sn.MERVE SARIKAYA ERDEMİR’e, Sn.YELİZ ÖZDEMİR’e üyelik belgeleri verildi.

 

Gençlik Kokteyli’nin açış konuşmasını yapan DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen,

Bu hafta 19 Mayıs haftası. Bizim bayram haftamız. 2 gün sonrası Ata mızın milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a çıkışının 98. yıldönümü. Atatürk ve yoldaşlarının ölümü göze alarak kurtuluş meşalesini yaktığı gün. Bir ülkenin baştan yaratıldığı gün. O gün can ile kan ile verilen mücadele, bugün ekonomi ile, üretim ile, eğitim ile devam ediyor.

O gün olduğu gibi bugün de ateşten gömlek içinde memleket. Hiçbir zaman gerginliklerin bitmediği bir coğrafya burası. Dünyanın gözünü diktiği bir ülkeyiz biz. Neden ? Çünkü gençlik var burada, çünkü enerji var, girişimcilik var, çalışkanlıkla övünen gençlik var.

Bu gençlik Ulu Önder Atatürk ün Gençliğe Hitabesinde dediği gibi ülkeyi emanet almış bir gençlik. Kendisine bayram armağan edilmiş olan bu kıymetli gençlik, yani bizler, 98 yıl evvel nefes verilen bu topraklara bu ülkeye değer katmak için çabalıyoruz.

Kendimizi iyi eğitmek, donanımlarımızı artırmak, çalışmak, demokrasinin de ekonominin de çarkını döndüren dişliler olmak için inançla çalışıyoruz.

Bu memleket çağdaş ilkelerle bezensin diye, demokratik ve sosyal ülke olalım diye, hukuku üstün tutalım diye, karnemizde insan hakları notumuz 100 üzerinden 100 olsun diye, buralar yaşanacak yer olsun diye, burada doğan çocuklar mutlu olsun, özgüvenli olsun, iyi eğitim alsın diye, çok kazanalım, teknoloji satalım, fikir pazarlayalım diye … diye … diye …çalışıyoruz biz.

Söz verdik, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihte yerini almış kurucularına söz verdik, daha iyisini , daha iyisini yapacağız.

Bu ideallere sarılmış gençlerin buluştuğu bu çatı, DEGİAD çatısı, gücümüze güç katıyor, bizi enerjimizi güçlerimizi birleştiriyor, birleşerek güçleniyoruz, güçleneceğiz, sivil ses olduk, görünen yüz, dayanılan sivil güç olduk, işlerimizdeki başarma azmini, dernekçilikte de gösteriyor, şehrimize-bölgemize-ülkemize sahip çıkıyoruz.

Söz verdik, yeni dünyaya yeni görüşlere daima açık olacağız. Olanakları yerinde ve zamanında cesurca değerlendireceğiz.

Sözümüzü tutacak, bayramımızı da hakkını vere vere kutlayacağız, her sene daha da artan coşkuyla kutlayacağız. Şimdiden bayramın kutlu olsun DEGİAD Ailemin genç iş insanları.

Diye konuştu.